Platforma HURTOPON.PL jest przeznaczona wyłącznie dla przedsiębiorstw prowadzących działalność oponiarską, motoryzacyjną lub transportową.

Przeglądanie ofert jest możliwe jedynie po wcześniejszym zalogowaniu się. Nie ma możliwości zapoznania się z aktualnymi ofertami bez wcześniejszej rejestracji - formularz rejestracyjny.

Rejestracja, przeglądanie ofert i dokonywanie zakupów na portalu jest bezpłatne. Opłata prowizyjna dotyczy tylko użytkowników, którzy dokonują sprzedaży za pomocą HURTOPON.PL.

Szczegółowe informacje odnośnie pobieranej prowizji od sprzedanych produktów są zawarte w regulaminie HURTOPON.PL.

Nowy użytkownik, zanim stanie się częścią platformy, poddawany jest weryfikacji. Działanie to ma na celu potwierdzenie związku z branżą oraz sprawdzenie Użytkownika.

Po pozytywnym zweryfikowaniu danych, administrator portalu nadaje uprawnienia oraz aktywuje konto. Po aktywacji konta, użytkownik otrzymuje mailową informację potwierdzającą możliwość korzystania z portalu.

Administrator portalu dokonuje weryfikacji nowego użytkownika na podstawie rejestru CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej), REGON lub KRS.

Rodzaj dokumentów weryfikacyjnych uzależniony jest od formy prawnej prowadzonej działalności.

Proces weryfikacji prowadzony jest na bieżąco przez administratora portalu.

Administrator HURTOPON.PL dokłada wszelkich starań, aby czas który mija od momentu rejestracji do możliwości zalogowania był jak najkrótszy.

W przypadku zagubienia lub zapomnienia hasła, platforma HURTOPON.PL udostępnia opcję przypomnienia dostępną na stronie głównej portalu pod linkiem Nie pamiętam hasła.

Po wpisaniu adresu e-mail użytkownika, system wysyła automatyczną wiadomość z nowym hasłem oraz przypomnieniem loginu.

WebAPI jest to usługa, która umożliwia wymianę informacji pomiędzy HURTOPON.PL a oprogramowaniem Użytkownika.

Dzięki zastosowaniu WebAPI użytkownicy mogą zintegrować własne rozwiązania z serwisem HURTOPON.PL.

W przypadku problemów z funkcjonowaniem naszej strony prosimy o kontakt.

Wyszukiwarka ofert jest dostępna na stronie głównej pod przyciskiem Chcę kupić.

Pod przyciskiem Chcę kupić >> Oferty dostępne są wyszukiwarki opon, felg aluminiowych i felg stalowych.

Wyszukiwarka opon umożliwia wyszukanie ofert na cztery sposoby – wg parametrów klasycznie, wg parametrów szybko, wg kodu produktu (SAP, EAN) lub wg pojazdu.

Szukanie opon wg parametrów – klasycznie wymaga uzupełnienia parametrów szukanego produktu z rozwijanych pól.

Szukanie opon wg parametrów – szybko opiera się na inteligentnych polach tekstowych, po uzupełnieniu których otrzymujemy wyniki wyszukiwania.

W przypadku szukania opon wg kodu konieczne jest podanie kodu produktu (EAN lub SAP), który został przydzielony przez producenta.

Wyszukiwarka opon do pojazdu oferuje dobranie opon zgodnie z zaleceniami producenta. Po wybraniu marki, modelu, rodzaju nadwozia, generacji i rodzaju silnika, mechanizm dostępny na stronie zawęzi rozmiary opon do tych zalecanych przez producenta auta.

Wyszukiwarka felg umożliwia wyszukanie ofert na trzy sposoby – wg parametrów, wg kodu (EAN, ALCAR, kod producenta) lub wg pojazdu.

Szukanie felg wg parametrów wymaga uzupełnienia parametrów szukanego produktu z rozwijanych pól, natomiast w przypadku szukania felg wg kodu konieczne jest podanie kodu produktu (EAN, ALCAR, kod producenta).

Wyszukiwarka felg do pojazdu oferuje dobranie felg zgodnie z zaleceniami producenta. Po wybraniu marki, modelu, rodzaju nadwozia, generacji i rodzaju silnika, mechanizm dostępny na stronie zawęzi rozmiary felg do tych zalecanych przez producenta auta.

Aby przeglądać oferty, na liście należy wybrać odpowiedni produkt, a następnie kliknąć w jego zdjęcie, nazwę lub przycisk Pokaż oferty.

Pojawi się lista sprzedawców oferujących wybrany produkt.

Aby dowiedzieć się szczegółowych informacji o produkcie, należy na liście ofert kliknąć przycisk Więcej.

Aby zamówić wybrane towary należy na liście ofert wybrać odpowiedniego sprzedawcę, a następnie kliknąć Zamów teraz.

Otworzy się formularz zamówienia, w którym należy podać ilość sztuk, formę płatności, adres oraz formę dostawy. W celu potwierdzenia zamówienia wystarczy kliknąć Wyślij zamówienie.

Po poprawnym przesłaniu formularza pojawi się okno potwierdzenia, w którym znajdzie się numer zamówienia oraz możliwość wydrukowania potwierdzenia.

Aby dostarczyć przesyłkę na inny adres niż ten podany podczas rejestracji należy w formularzu zamówienia wpisać dane na które ma zostać wysłany towar.

Aby zapisać nowe dane wysyłki można skorzystać z Profili wysyłki. Umożliwiają one dowolne zestawienie danych teleadresowych, bez konieczności każdorazowego wypełnienia formularza.

Profil wysyłki umożliwia dowolne zestawienie danych teleadresowych, dzięki którym możliwa jest wysyłka towaru w różne miejsca, bez konieczności każdorazowego wypełnienia formularza.

Zarządzanie i tworzenie profili jest możliwe podczas składania zamówienia lub w zakładce Ustawienia > Zakupy.

W przypadku gdy e-mail potwierdzająca złożenie zamówienia nie doszedł, informację o ewentualnych zamówienia można sprawdzić w zakładce Chcę kupić >> Zamówienia.

Jeśli po otrzymaniu przesyłki stwierdzono jakiekolwiek rozbieżności z zamówieniem należy jak najszybciej skontaktować się ze sprzedającym w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Wszystkie kwestie związane z zamówieniem takie jak dokumenty sprzedaży, termin wysyłki, anulowanie zamówienia należy wyjaśniać ze Sprzedającym.

Opcja Zmień ceny na sprzedażowe umożliwia dodanie do każdej ceny zakupowej narzutu w postaci procentowej marży lub stałej kwoty dodawanej do ceny zakupowej.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie lub masz inne pytania dotyczące platformy HURTOPON.PL prosimy o kontakt za pomocą formularza kontaktowego.

Aby dodać ofertę należy kliknąć zakładkę Dodaj oferty i wybrać najwygodniejszy dla siebie sposób. Oferty można dodać za pośrednictwem formularza, poprzez arkusz XLS lub zautomatyzować ten proces wykorzystując serwer FTP.

Korzystając z formularza użytkownik samodzielnie wybiera parametry produktu tzn. typ pojazdu, sezon, producenta, model, rozmiar itd.) lub korzysta z kodów producenta – EAN, SAP.

Wykorzystując kody EAN i SAP mechanizm dostępny na stronie samodzielnie dopasowuje parametry opony, a rola użytkownika zostaje ograniczona do zweryfikowania dopasowanych parametrów, wpisania ilości sztuk i ceny.

Dodanie ofert z arkusza XLS ogranicza się do przygotowania ofert zgodnie z wzorcowym arkuszem XLS, skopiowania danych i wklejenia ich do odpowiedniego pola na stronie internetowej.

Metoda ta jest szczególnie polecana przy większej ilości opon, ponieważ znacznie przyspiesza dodanie dużych stanów magazynowych.

HURTOPON.PL oferuje możliwość zautomatyzowania procesu przesyłania stanów poprzez wykorzystanie serwera FTP oraz stworzenie mechanizmu ładowania ofert.

Jest to najwygodniejsza forma w przypadku dodawania dużych stanów magazynowych, ponieważ użytkownicy mogą w pełni zautomatyzować tę procedurę.

Najczęściej przyczyną pominięcia pozycji podczas ładowania oferty jest brak kodu produktu w bazie.

W takiej sytuacji należy kliknąć Chcę sprzedać >> Moje produkty i wyszukać pozycje ze statusem Wymagające weryfikacji.

Wszystkie informacje o ofertach znajdują się w zakładce Moje oferty.

W sytuacji gdy wiadomość potwierdzająca złożenie zamówienia nie doszła, informację o złożonych zamówieniach można sprawdzić w zakładce Chcę sprzedać >> Zamówienia.

Aby przyjąć lub odrzucić zamówienie należy kliknąć zakładkę Chcę sprzedać >> Zamówienia, następnie w formularzu filtrującym wybrać status Oczekujące, a następnie kliknąć Filtruj. Po przefiltrowaniu pojawi się lista zamówień ze statusem Oczekujące.

Aby dowiedzieć się więcej o złożonym zamówieniu należy kliknąć przycisk Pokaż, wówczas w oknie modalnym zostanie otwarty formularz zarządzania zamówieniem.

W celu przedłużenia czasu wyświetlania ofert należy wejść w zakładkę Chcę sprzedać >> Moje oferty, następnie wybrać Aktualizuj datę ważności zaznaczonych/Aktualizuj datę ważności wszystkich.

Użytkownicy nie mają możliwości samodzielnego dodawania nowych producentów do bazy. Aby dodać nowych producentów/bieżniki/zdjęcia do bazy HURTOPON należy przesłać stosowną informację na adres hurtopon@hurtopon.pl, załączając oficjalne katalogi, adresy stron www itp.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie lub masz inne pytania dotyczące platformy HURTOPON.PL prosimy o kontakt za pomocą formularza kontaktowego.

Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu hurtopon.pl. © 2024 hurtopon.pl Sp. z o.o.